четвер, 30 січня 2014 р.
Крути: символ наших визвольних ідей
вівторок, 28 січня 2014 р.
Голокост:розгойдані дзвони пам'яті
Наша історія має багато чорних і трагічних сторінок: голодомори і війни, репресії і розстріли. Та знає людство і про Голокост. На відміну від інших трагедій, Голокост мав декілька характерних рис, які відрізняють його від подібних трагедій інших сторіч. Під час нацистського Голокосту були знищені мільйони людей на великому географічному просторі. Переслідування і масове знищення євреїв у Німеччині під час Другої світової війни, систематичне переслідування і знищення європейських євреїв нацистами та колабораціоністами з 1933 по 1945 роки. Жертвами Голокосту стали і інші соціальні та етнічні групи: роми, масони, хворі тощо. З метою знищення невинних людей різного віку – від немовлят до зовсім немічних старих – використовувалися ефективні та нові на той час методи знищення. Нацистський Голокост вирізняється за своєю жорстокістю. Існують численні приклади використання полонених для використання медичних експериментів, тортур. Символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі є події у Бабиному Яру, де загинули мільйони людей.
Не обминув цей жах і нашу багатостраждальну Христинівщину. До війни, за спогадами очевидців, у районному центрі і в деяких селах проживало багато людей єврейської національності. Вони працювали вчителями, перукарями, заготівельниками, бухгалтерами, продавцями тощо. В роки окупації євреїв, які не встигли евакуюватись, майже всіх розстріляли. В районній бібліотеці провели годину історичної пам'яті «Голокост: розгойдані дзвони пам'яті». Провідний бібліотекар читального залу Світлана Кулеша розповіла присутнім про масштаби трагедії, про жертви Голокосту на Христинівщині. Під час розповіді використовувалися матеріли з книг, спогади Медушевської Ади Семенівни, яка ще зовсім юною христинівчанкою стала свідком тих страшних подій, та жителями села Івангород, в якому в роки війни було єврейське гетто: Давигори Параски Іванівни, Бомко Олексія Корнійовича, Білової Марії Сергіївни. Висвітлена ця сторінка болю і жалоби в книзі Л.Я.Дяченка «Історія Христинівщини», яка є у фондах бібліотек району.
неділя, 19 січня 2014 р.
" Прекрасний скарб- книга"
А ще, учні із співчуттям на очах, переглянули відеофільм "Діти війни", який заставив замислитись над їхнім безтурботним дитинством.
Цікавою та пізнавальною стала інформація про особливості роботи бібліотеки, де у своїх покоях зберігається "П рекрасний скарб - книга"!!!
" Через книгу до добра і світла"
Заводити нові знайомства -це завжди приємно. А ще приємніше від того , що це знайомство із книгою, через яку ми приходимо до добра та світла. Саме таку назву мала екскурсія до стін бібліотеки учнів 5-В класу Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім.О.Є.Корнійчука " Через книгу до добра і світла".
Цікаво було спостерігати за допитливими оченятами дітей, які із здивуванням не могли осягнути,як в одному приміщенні можна зібрати таку велику кількість книг, журналів, каталогів, енциклопедій та прекрасних виставок! Відразу видно, що учням приємно усвідомлювати, що вони вже стали читачами відділу обслуговування не початкових класів, а із гордістю-учнів 5-9 класів,де все по-іншому, по-дорослому.
" Маленьким про великого Тараса"
"Спорт і книга - разом сила"
Напевне, не треба нікого переконувати ,що фізкультура і спорт відіграють важливу роль у формуванні, зміцненні, збереженні здоров'я громадян. Особливо це стосується молодого покоління , якого нинішнє захоплення - комп'ютер, а інколи і пагубні звички, якими наше чадо хизується перед ровесниками. Тож забрати дітей з вулиці, розгледіти в них притаманні талант і здібності - обов'язок нас, дорослих.
Саме з такою метою до стін бібліотеки завітав клуб юних футболістів "Фортуна" на чолі з тренером та "батьком" - Віктором Володимировичем Мітасовим. І не випадково,що стіни Районної дитячої бібліотеки стали місцем підбиття підсумків спортивних досягнень Традиційного Всеукраїнського турніру з міні-футболу "Кубка Олександра Ковпака" серед юнаків 2005 року народження. Адже Віктор Володимирович цим вибором наголосив на значущості не лише фізичного розвитку підростаючого покоління, а й духовного - за рахунок скарбниці мудрості- книги.