пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Бібліотека – це не тільки книги

        В умовах інформаційної глобалізації відбувається послаблення до читання. А жаль. Бо саме книга – найбільший людський скарб, найповніше джерело знань. Книга супроводжує людину протягом усього життя. Починаючи з перших казок і віршиків у дитинстві, ми разом з книгами ставали освіченішими, розширювали свій словниковий запас, поглиблювали знання. Книги вчать мислити, аналізувати, відкривають невідоме. Зрештою, все, що є в Інтернеті, взято з книг.

Учні 10-А Христинівського ліцею №1 зі своїм класним керівником Оксаною Петрівною Вихватнюк стали гостями центральної бібліотеки нашої громади, де для них була проведена екскурсія по бібліотеці «Бібліотека: нові враження, нові знайомства».

Бібліотека має кілька відділів. А всіх, хто приходить до нас, ми запрошуємо в наш «Пантеон пам'яті», нашу музейну кімнату, де зібрані матеріали про наших Героїв, що полягли від рашиських зайд. Обличчя юних христинівчан були серйозними. Хтось впізнав на фото сусіда, родича чи батька однокласника. Вони ходили вулицями нашого міста, вчилися в школах, працювали, а у важку для країни годину стали на її захист. Повернулись наші Герої на щиті. Віддали життя за те, щоб ми жили, вчились, працювали, читали книги... І ми не маємо права забути про них, про їх подвиг.







Для десятикласників був проведений бібліотечно-бібліографічної урок. Ті, хто стає студентом, знають, що ці знання потрібні в бібліотеках ВИШів для пошуку потрібної інформації, для складання списків використаної літератури при написанні рефератів, курсових та дипломних робіт. Адже, зазвичай, приходячи в книгозбірню за потрібною книгою, вони не замислювалися, як працівник бібліотеки її знаходить, що означають різні позначки на ній.

Провідний бібліотекар Світлана Кулеша розповіла старшокласникам про шлях в бібліотеці, який проходять нові книги. Вона показала шифр на книзі – це і є її адреса на книжковій полиці. Учні спробували знайти потрібну книгу на полиці, в алфавітному та систематичному каталозі. Якщо мати ази бібліографічної грамотності, це зовсім не складно. А якщо справа стосується не тільки книг, а й статей в періодиці (а саме в них багато нової інформації), то на допомогу прийде картотека періодичних видань. А краєзнавча картотека унікальна тим, що вона відображає матеріали, яких і в Інтернеті часто-густо немає. Ні учневі, ні тим паче, студенту не обійтись без довідкових видань: словників, довідників, енциклопедій. Саме про них йшла розмова. Учні виявили свої знання: вони знали, якими бувають ті чи інші видання: двомовними, однотомними, багатотомними, орфографічними, тлумачними, іншомовними тощо. Приємно відзначити, що старшокласники вільно орієнтуються в цьому безмежному просторі інформації.

Урок не пройшов безслідно. Учні отримали знання, які їм стануть в нагоді в навчанні, здобутті вищої освіти і в подальшій роботі. Тож, успіхів вам, молоді і завзяті. У вас все попереду.








Немає коментарів:

Дописати коментар