пʼятницю, 15 грудня 2017 р.

Засідання клубу молодих душею















        Грудневого дня члени клубу "Надвечір'я" зібрались в читальному залі центральної бібліотеки.  Цього разу вони знайомились  з життям жінок Черкащини, чиї імена вписані яскравим  сторінками в історію нашого краю.
     Саме їм присвячена і книжково-ілюстративна виставка "Жінки в історії України", огляд якої зробила провідний бібліотекар читального залу Світлана Кулеша.
     Ніколи не були українки рабинями. А якщо й були, то тільки рабинею найсвітлішого і древнього,  як рід людський, почуття - кохання. Але доля коханої, дружини і матері не була єдиною, що судилася українській жінці. Старі картини доносять до нас  одухотворені обличчя жінок різних часів, часто з книжкою в руках. Є серед них і державні діячки, політики і дипломати, захисниці рідної землі і віри, покровительки культури, науки,, освіти, мистецтва.
      Тож і зібрались цього разу наші шановні  ветерани, щоб дізнатись про жінок, які залишили  яскравий слід в історії своєї землі.
На  екрані з'являються обличчя  жінок Чигиринського двору: Ганни Сомко, Мотрони (Олени) Чаплинської, Ганни Золотаренко. Це їм судилось бути дружинами Богдана Хмельницького. Вони були різними за характером, уподобаннями, звичками . Різні події відбувались в маєтку  гетьмана, на хід яких впливали і господині. Історія зберегла  їх портрети, перекази про  характер і вплив на самого  Богдана.  Були там щирі почуття, підступна зрада, турбота про дітей і вболівання за долю України.
        Коли на екрані вималювався  портрет чарівної жінки, її всі одразу впізнали - це прекрасна Софія Потоцька. Її життя сповнене пригод, хоч і оповите воно  серпанком таємниці. Не один багач втрачав голову від вроди, розуму і кмітливості цієї красуні. Але  в історію  вона ввійшла, як автор задуму створення прекрасного парку "Софіївка".
     Її образ надихав багатьох письменників, поетів, які присвятили їй вірші, поеми і цілі романи. З цими книгами можна познайомитись у бібліотеці.
      Про цю жінки сучасники говорили, що її відзначають розум і ангельське серце. Вихованка  племінниці  князя Потьомкіна,  дружини  Льва Давидова, матері декабриста Василя Давидова Олександра  Іванівна, вразила і сучасників і нащадків своїм великим коханням. Вона розділила  із своїм чоловіком суворі випробовування сибірської каторги і вислання. Такою вона змальована і в книзі Сергія Носаня  "Голгофа любові" - сильною, вірною, готовою на самопожертву.
     
                                                                                                                                                                                      Серед предивних скарбів, що донесла до нас жіноча душа крізь всі лихоліття - народна пісня. Погортайте сторінки сивих віків, вдумайтесь в прості й хвилюючі слова пісень, віднайдіть золоті ключі мелодій -  і вам відкриється багато  таємниць нашої історії.
     Саме за допомогою пісні передавали свої  почуття і члени клубу "Надвечір'я", до якого входять учасники хору ветеранів. Задушевні народні пісні, то сумні, то жартівливі, то з танцями лунали   щиро і від  душі.   
   З цими  людьми дуже цікаво і легко спілкуватись. Їх об'єднала любов до всього прекрасного: музики, пісні, художнього слова. Хай і надалі  вони надихають  цих молодих душею людей на нові творчі здобутки. Хай і надалі вони тішать нас своїми новими виступами.

Немає коментарів:

Дописати коментар