понеділок, 24 вересня 2018 р.

Пам'яті жертв коричневої чуми

       Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих в роки Другої світової війни. В ці вересневі дні міжнародна спільнота вшановує пам'ять десятків мільйонів людей, які загинули від рук фашистів. Світ схиляє голови в жалобі перед солдатами, які загинули на фронтах, в полоні, перед мирними жителями, які гинули під час бомбардувань, підривались на мінах, перед дітьми, які вмирали в концтаборах від голоду і холоду, в яких забирали кров для солдатів вермахту, перед партизанами і підпільниками, яких стратили в фашистських  катівнях, перед представниками національностей, яких фашисти вважали "низькосортними", заганяючи їх в гетто, розстрілюючи  тисячами... Надзвичайно високою ціною фашистську машину вдалося зупинити. У ІІ-й світовій війні на межу  знищення була поставлена сама цивілізація.
      Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів, немає такої нації, яка б збагатилася матеріально чи духовно в результаті їх володарювання. Ще живі ті, чиє дитинство і молодість обпекло крилом фашизму, нацистської окупації.
      Розповідаючи молодим користувачам бібліотеки про страшні часи, коли фашисти рвались до світового панування, коли в жертву своїм  антигуманним амбіціям приносили мільйони людських життів, проводимо уроки історичної правди, години жалоби і вшанування, інтернет-огляди: "Режим, який знищив мільйони",  "Внесок України у боротьбу проти фашизму", "Концтабори смерті - по всій Європі", "Жертви українського народу".
     Кожен із нас повинен знати, як дорого заплатили народи за те, що фашизм зародився, підняв голову, набрав силу.  Ми всі повинні об'єднатись у боротьбі за те, щоб жах фашизму ніколи не повторився. 

Немає коментарів:

Дописати коментар