пʼятниця, 28 червня 2024 р.

Конституція України - ядро національної правової системи держави

 28 червня цього року Україна відзначатиме 27-му річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.

Наша Конституція визначає, що Україна є правовою державою, яка базується на принципах поваги до особи й недоторканності її прав і свобод, верховенства права, дотримання закону. Вона забороняє дискримінацію. У Конституції закріплений суверенітет Української держави над всією її територією, яка є недоторканною. А захист цього суверенітету і територіальної цілісності є найважливішою функцією держави і справою всього Українського народу. Дієвість цієї норми Конституції українці демонструють на практиці вже майже десять років, боронячи Україну від російської агресії. Українська  держава та її Конституція  мають  свою історію, часто политу кров'ю, освячену героїзмом волелюбних українців.

   В читальній залі центральної бібліотеки Христинівської громади пройшов правовий калейдоскоп "Конституція - паспорт моєї держави". Провідний бібліотекар Світлана Кулеша познайомила присутніх на заході представників установ і організацій міста  з історією Конституції України, її історичним  корінням, діячами минулого, яке творили найвищий законодавчий акт держави, про перебіг новітнього конституційного процесу, який пов'язаний з відновленням української державності, про "Конституційну ніч", коли Верховна Рада 315 голосами  ухвалила  Конституцію України, за якою ми живемо, творимо, захищаємо свою незалежність і цілісність наших кордонів.

     За нашу волю і свободу зараз воюють воїни ЗСУ. В боях з рашистами, жорстокими окупантами гинуть наші Герої. Серед них багато наших земляків. Центральна бібліотека, вшановуючи їх пам'ять, створила музей "Пантеон пам'яті". Портрети  і фотографії, копії документів і спогади, гільзи і снаряди з фронту, особисті речі наших хлопців - частина цієї експозиції. Про музей розповіла присутнім директор ЦБ Раїса Шумовська.  Відвідувачі вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя за мир в Україні, за всіх нас...

   Познайомились присутні і з матеріалами книжково-ілюстративної виставки  "Вимріяна поколіннями українців". 

 Конституція України живе і діє. З нею ми  переможемо ворожу навалу і побудуємо прекрасну державу -Україну, яку поважає світ.

   Все буде Україна!
















вівторок, 25 червня 2024 р.

Літературний диліжанс «Навколо читання».

 Літературний диліжанс «Навколо читання» ( письменники - ювіляри ), цього місяця нашими ювілярами є Галина Вдовиченко і Олена Пчілка. Їх твори та біографії представлені книжковою викладкою в нашій бібліотеці.

Письменники, твори яких не мають віку, актуальні завжди! Запрошуємо до ознайомлення та читання!







понеділок, 24 червня 2024 р.

„Ой плету-плету віночок, водою пускаю».

 24 червня за новим стилем українці відзначають Івана Купала 2024.

Наші предки відзначали давнє народне свято з великим розмахом. Українські купальські традиції включають купання в річці, ворожіння, стрибки через багаття і плетіння вінків. Найсміливіші юнаки в купальську ніч вирушали шукати щасливу квітку папороті.
З нагоди цього свято в стінах нашої бібліотеки відбувся майстер- клас „Ой плету-плету віночок, водою пускаю".














четвер, 20 червня 2024 р.

Пам'ятаємо ветерана, патріота, воїна

    Із сумом сприйняли христинівчани звістку про смерть Підопригори Григорія Яковича - учасника ІІ-ї  світової війни, патріота України і нашої Христинівки. Він прожив довге і гідне життя. На його долю випали роки Голодомору, колективізації, фашистської окупації , участь в боях.  

    Григорій Якович - був частим і бажаним гостем нашої бібліотеки. Він любив спілкуватись з молоддю, згадувати пережити, аналізувати уроки історії... Він був добрим і щирим, справедливим і чесним, доброзичливим і толерантним... Він був... В пам'яті тих, хто його знав, хто з ним спілкувався він залишився взірцем справжньої людини і патріота.

    Вічна пам'ять йому, вічний спокій, Царство Небесне його світлій душі




четвер, 13 червня 2024 р.

Грай! Рухайся! Читай!

 Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал. Книжка може надихнути на створення проєктів, ідей або отримання будь-якого іншого цінного досвіду. Читання допомагає розширити словниковий запас і підвищити інтелектуальний рівень.

Про важливість читання ми поспілкувались з учнями 5 класу Христинівського ліцею №2 (вчителі Бойко Л. І, Онофрійчук О. М., Бойченко Л. Б.). Діти здійснили екскурсію бібліотекою, ознайомились з правилами поводження з книгою та правилами бібліотеки, дізнались як відбувається процес створення книжок, завітали в Тарасову світлицю та музей сучасної російсько-української війни.
Провели час весело, приймаючи участь в конкурсах, розгадуючи загадки та граючись в ігри.
І як завжди. наприкінці, взяли вподобанні книги додому.












Знайомство з бібліотекою продовжується.

 Вчені дослідили, що після 6 хвилин читання нормалізується пульс та знижується тонус м'язів. Читання розвиває мислення та уяву, розширює словниковий запас, покращує пам'ять.

Знайомство з бібліотекою продовжується.
Цього разу нашими гостями стали учні 2 класу Христинівського ліцею №2 від керівництвом Мігур Л. О. та Осадча Л. В.
Зустріч пройшла на одному диханні: ігри, вікторини, доганялки між стелажами, подорож Тарасовою світлицею, знайомство з бібліотечним фондом та секретами бібліотеки, розглянули виставку дитячих малюнків студії «Чарівна палітра». А на завершення діти взяли вподобані книги додому.