четвер, 22 лютого 2018 р.

Дружимо бібліотеками

    Серед багатьох свят, які ми відзначаємо, день рідної мови  посідає особливе місце. Ми віддаємо шану мові своїх батьків і предків, які вони нам передали у спадок, як цінний дар. Поважаючи культуру інших народів, ми пишаємось своєю українською унікальною мовою. Вона входить до трійки найкрасивіших мов світу і є однією з найбагатших, найбільш розвинених і наймилозвучніших  мов на планеті. Наша мова - це наше минуле і наше майбутнє.
    Саме рідній мові було присвячено скайп-спілкування  бібліотечних працівників і користувачів нашої бібліотеки з Мангушською районною бібліотекою Донецької області, яке проходить в рамках Всеукраїнської акції  "Український Донбас".
     Інтернет дає нам змогу спілкуватися з нашими колегами, хоч нас розділяють тисячі кілометрів.  Нас єднають спільність думок, почуттів і прагнень. Донеччани люблять Україну, її солов'їну мову, звичаї та обряди, з  повагою відносяться до всіх українців. Про це свідчать їх вишиванки, щирі посмішки,  українська мова, якою вони розмовляють, пісні, які вони співають.
      Цього разу наше спілкування пройшло під девізом "Любіть Україну". Саме так називається один з найкращих, найвідоміших, найпатріотичніших віршів Володимира Сосюри, який народився 120 років тому в Дебальцево Донецької області.  Бібліотечний працівник Діденко Тетяна Геннадіївна  повела по сторінках життя і творчості прекрасного лірика, українського соловейка, який віршував, як дихав - легко, невимушено.   Настя Арабаджи  з  натхненням  прочитала цей вірш свого земляка.
      Вчителька місцевої школи Ольга Миколаївна Вальчук, члени Ліги майбутніх поліцейських, ГО "Азовський патріот" вітали христинівчан посмішками, добрими побажаннями.
      Землячка В.Сосюри, поет-аматор Валентина Іванівна Довбня  подарувала присутнім вірша про славетного поета і патріота. Робить свої перші кроки в поезії і одинадцятикласник Мангушської школи Солодкий Олександр, в творчому доробку якого є і твір про  земляка-класика української літератури.  Закохана в поезії і Смолл Анастасія, яка в своє виконання вірша вкладала так багато почуттів.
    Поетичні твори В.Сосюри покладені на музику багатьма відомими композиторами, звучать вони і в багатьох кінофільмах. Багато українських поетів писали про Володимира Сосюру, твори якого складають 50 книг. Побратим по перу Андрій Малишко назвав їх п'ятдесятьма стежинами до  людських сердець. На закінчення своєї розповіді старшокласниці Катя Мурзова та Аня Сиса  прочитали вірш В.Сосюри "Любіть Україну", який став духовним заповітом всім тим, хто вважає себе патріотом  України.
     Подякувавши мангушцям  за цікаві виступи, христинівчани привітали всіх із святом рідної мови, побажали їм любити  свою Батьківшину, свою мову.
      Ведуча Олена Панасенко розповіла про сторінку біографії В.Сосюри - вояка армії Симона Петлюри, який воював за свої ідеали в 1919 році на станції Христинівка.
Підтверджуючи свою любов до рідного слова, Карина Томачук прочитала вірша М.Куліша, а юні вихованки Христинівської ДМШ   Томачук Віка і Горич Таня виконали пісні "Перелаз"та "Моя любов", які викликали заслужені оплески по обидва боки екрану.   А потім нових друзів з Донеччини вітала голова клубу "Надвечір'я" Раїса Іванівна  Пархомець, члени  якого подарували  всім і пісні, і вірші, і запальний танок. Отримала вдячність глядачів  і Ворощак Тетяна  Олександрівна , яка прочитала вірш, від якого сльози виступили на очах. Віра Миколаївна Єкимова пише вірші сама. Цього разу вона прочитала  поезію, яку присвятила своєму батьку- солдату Другої світової війни, полеглому в 1945 році в Берліні.
   Член клубу Терещук Олександр Михайлович довгий час жив і працював у Донецьку. В 2014 році приїхав жити в Христинівку.  Він розповів своїм землякам  із сходу про те, як його прийняли тут, як йому живеться і працюється. В нього  тут є багато друзів. А ще він гармоніст-віртуоз і гарний співак.  Тож  всіх він порадував, подарувавши  кілька пісень. Адже кожна пісня - це поетичні слова, перелиті в музику. В  українських піснях джерельною водою струменять  почуття смутку, радості, любові.









    Зустріч закінчилась, подарувавши нам нових друзів, віру в щасливе майбутнє і гарний настрій.

Немає коментарів:

Дописати коментар