вівторок, 7 січня 2025 р.

Він жив цілковито Україною, яку так щиро любив

    Багата на таланти українська земля, та чомусь так швидко забирає вона їх у свої вічні обійми...  Лише 47 років топтав ряст Тарас Шевченко, стільки ж Бог відвів і Василю Стусові та Борису Грінченку, лише 42 роки прожила на цьому світі Леся Українка,  і всього 28 весен кували зозулі полум'яному витязю  молодої  української поезії  Василеві Симоненку. Доля виявилась до нього нещадною: поет помер на початку стрімкого злету  свого дивовижно яскравого  і непримиренно сміливого  творчого шляху. Метеором промайнув рідним небосхилом.

    Василь Симоненко - це народна совість в українському красному письменстві. Його поезія - неоціненний скарб в українській літературі. Його слова лунали на Майдані, підіймають дух українських захисників... А скільки його поезій перетворилися на найніжніші українські пісні...

     Поетові судився короткий життєвий шлях. Але він пройшов його з гідністю, залишивши прийдешнім поколінням вірші-заповіти, вірші-мрії, вірші-роздуми.

   Щоб краще знати життєвий і творчий шлях поета, донести красу його творів до читачів свої книгозбірень, завідуючі бібліотечними філіями   долучились ще раз до цих безсмертних творів на засіданні клубу "Письменник і час", який діє в при методичному кабінеті  центральної бібліотеки. Можна просто прочитати біографію митця, його твори. А можна ще й перегорнути сторінки його "Щоденника",  вникнути в його висловлювання, дізнатись думку відомих українських письменників і критиків.  І буде зрозумілим його подвиг патріота і поета, який ніс нам  правду і своє серце. 

       В кожній сільській бібліотеці лунають вірші Поета і Патріота. Вони не залишають байдужими  справжніх українців, бо  вони  до болю щирі. Тож читаймо їх, вивчаймо, розповідаймо нашим дітям і онукам, бо його устами промовляла правда...



Немає коментарів:

Дописати коментар