пʼятниця, 29 січня 2016 р.

Їх гаряча кров освятила нашу незалежність...

           Роки нестримною ходою  продовжують свій рух, все далі і далі відкидаючи нас у часі від події, яку історики вважають  героїчною і трагічною  сторінкою  у боротьбі  за незалежність України. На початку ХХ століття у полум'ї  революції  народжувалась  Українська Народна Республіка. Вона посіяла в серцях справжніх українців  надію на відродження  козацької величі Гетьманщини, намагаючись  вчинити відчайдушну спробу  продемонструвати світові, що Україна є самостійною державою. Тисячі українських патріотів віддали своє життя за свободу  нашої держави.  І бій під Крутами є однією складовою  вічного прагнення  повернути Україні свободу і незалежність. Навіть ціною власного життя.
          Бій  біля стації Крути - символ  непохитності, патріотизму та всеосяжної  любові до Батьківщини. Важкою тернистою стежкою,  протоптаною стопами крутян, вирушили на захист України ті, кого надихав  подвиг київських юнаків.
          Бій під Крутами - лише одна невеличка віха  у визвольних змаганнях. Невеличкою, але значною за своїми наслідками. Усвідомлюючи цей факт, ми, нащадки, зобов'язані  зберегти у собі  той вічний вогонь, ту непереможну любов до Батьківщини, яку мали вони - студенти і школярі, юнкери і гімназисти. Молоді хлопці, перед якими лежало неораним полем ціле життя. Вони без жалю  поклали його на вівтар служіння Україні. Перед лицем неминучої смерті, як присягу, вони співали: "Душу й тіло ми положим за нашу свободу..."
     Схиляючи свої голови  перед пам'яттю  молодих українських героїв, ми розповідаємо  нашим землякам про їх подвиг. В бібліотеках району організовано книжкові виставки "Бій під Крутами: історія подвигу", "Зорять юначими очима у наші душі   Крути", "На крутянськім кривавім снігу вписалось геройське ім'я"," За свободу  України".
      Бій під Крутами 29 січня 1918 року  був своєрідним табу, темою, яка старанно замовчувалася радянською історичною наукою.  І лише із здобуттям Україною незалежності, ми можемо віддати шану  тим юнакам, розповісти про їх подвиг. В бібліотеках є книги, статті з періодики,  інтернет-ресурси, які розповідають про ті події.
    Відвідувачі  бібліотеки  змогли більше дізнатись про молодих героїв, про їх подвиг, познайомитись з  оприлюдненими   нещодавно документами, списками тих, хто знайшов свій вічний спокій на Аскольдовій могилі. Користувачі районної бібліотеки мали змогу прийняти участь у поетичному марафоні патріотичного вірша "Нащадкам у славі й звитязі  іти крізь весни і літа.."   Марафон тривав  з 27 по 29  січня. Проходив він в атмосфері щирості і вдячності  тим, хто освятив своєю кров'ю нашу волю. Подвиг про них житиме віки. Саме це і підтвердили ті, хто цими днями завітав до бібліотеки - переважній більшості  - це молоді дівчата і хлопці нашого міста.  А ще вони стали учасниками  уроку мужності  "Нев'янучий  вінок  пам'яті героїв Крут" та години-обговорення "Трагедія Крут крізь призму минулого й сучасного".
   Активним учасниками  цих заходів були молоді христинівчани Юля  Семерікова, Сергій Шевчук, Влад Єфімчук,  Мальвіна  Авраменко, Нікіта Лещенко, Ріхард Квятківський, Дмитро Драчук,  Роман Штовба та інші.
       Скільки б не пройшло років, Україна пам'ятатиме  своїх  синів і дочок, які віддали своє життя за волю  і незалежність  народу. І  невмирущою  славою  покриті імена тих українських соколів, які склали свої крила  в бою  під Крутами.
      Цього дня,  в 98-му річницю  історичного бою ,   голова районної ради Анатолій Бордун, заступник голови РДА  Віктор Підвальний, заступник голови районної ради Людмила  Денисюк, міський голова Микола Наконечний,  провідний спеціаліст відділу культури Юлія Терещук та військовий комісар Христинівського РВК Микола Касяненко прийняли участь у роботі круглого столу "Їх кров як вічний вогонь української волі".  Подвиг українських патріотів продовжують зараз ті, хто боронить нашу цілісність і незалежність в зоні АТО.  Як естафету подвигу прийняли вони любов до України і її  свободи.
      Високоповажні гості  познайомились з відділами районних бібліотек, її наочністю, тематичними куточками, експонатами  літературного музею, народознавчої світлиці,  стендом-меморіалом "Герої не вмирають", де вміщено фото, біографічні дані наших земляків, які загинули в зоні АТО,  щоб ми жили  на своїй  вільній землі.
 





 
 
 
 
 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар