понеділок, 28 березня 2016 р.

На вечірні гостини до бібліотеки

              Сучасна бібліотека - це поєднання традиційних фондів, електронних носіїв інформації і, звичайно, інноваційних форм обслуговування. Бібліотека - це те місце, де люди можуть поспілкуватися,  попрацювати, гарно провести свій вільний час, зустрітися з цікавими особистостями, отримати потрібну інформацію. Ми працюємо для читачів, пишемо гранти і виграємо їх, використовуємо інновації, втілюємо в життя різні проекти, опановуємо найперспективніші технології, організовуємо цікаві масові заходи. Саме таким заходом стали сутінки в бібліотеці "Бібліотека скликає друзів", які пройшли 25 березня в рамках Всеукраїнського тижня дитячого і юнацького читання "Нехай в серці кожної людини живе любов до України".
                У фойє бібліотеки у салоні книжкової магії гостей зустрічала циганка Мавра - героїня повісті Ольги Кобилянської "В неділю рано зілля копала" Вона, як справжня циганка, наворожила всім гостям бібліотеки в майбутньому здоров'я, достатку, цікавих подорожей, нової інформації, хороших книг, змістовного спілкування, вірних друзів.
                Директор бібліотеки Р.В. Шумовська вітала гостей бібліотеки, запрошуючи їх у подорож в світ книги і знань, центр читання, культури, дозвілля.
              Завідуюча відділом обслуговування ЦРБ К.О.Яроцька познайомила з новими книгами, які надійшли до бібліотеки та запросила переглянути книжкову виставку "Книги-ювіляри 2016 року". Серед них твори Тараса Шевченка і Лесі Українки, Ольги Кобилянської і Нечуя-Левицького, відомі на весь світ такі книги, як "Мандри Гуллівера" Джоннатана Свіфта, "Декамерон" Джованні Боккаччо, "Портрет Доріана Грея" Оскара Уайльда, "Золоте теля" Іллі Ільфа та Євгена Петрова, твори Конан Дойля, Теодора Драйзера, Уїльяма Шекспіра, казки Гофмана та інші.
           Сподобався відвідувачам бібліоквест "Незвичайні пригоди в бібліотеці", під час якого дві команди вгадували героїв казок за загубленими предметами - червоним капелюшком, голкою, горошиною, кропивою, рукавичкою. Щоб дійти до фінішу першими, вони розгадували кросворди, ребуси, головоломки, згадувати українські прислів'я про Україну і мову, відгадували героїв художніх творів, читали вірші про "Софіївку", знайомилися з творчістю христинівських поетів-початківців, шукали відповіді у творах Лесі Українки, Тараса Шевченка, Івана Котляревського, Василя Симоненка. Правильна відповідь, яка знайомила з творами Миколи Гоголя та Івана Котляревського, допомогла їм знайти в народознавчій світлиці "Берегиня" свої призи.
           А тим часом, решта учасників бібліотечних сутінків відгадувала кросворди по творчості Тараса Шевченка та бібліотечним послугам, за допомогою ребусів називали імена українських письменників, складали нові слова від слова "Патріотизм". Молоді знавці української мови таких слів згадали більше сорока.
           Підняли настрій присутнім і літературні гадання "Ким ви були в минулому житті?". Для цього потрібно було витягнути лотерейний квиток, на якому вказано літературного героя та назву твору. Якщо книга була незнайома для читача, то з нею можна було одразу познайомитися. Хтось із задоволенням дізнався, що колись, в далекому минулому вони були Мавкою або Лукашем, Назаром Стодолею або Галею, Іваном Гонтою або одним із трьох мушкетерів, Ізольдою або Ромео, Джульєтою або Миколою Джерею.
            Виготовлення фенічок стало давно вже популярним серед наших молодих людей. Майстер-клас з їх виготовлення "Зв'яжи  браслет другу за один вечір" провела наша активна читачка Аня Бондарєва.
            Всі присутні мали можливість написати на "Паркані читацьких побажань" свої враження і мрії. Сподівалися на нові цікаві зустрічі в бібліотеці, нові книги, змістовне спілкування. А головне  - всі бажали миру в Україні.
            Були відеоролики, відеоперегляди, створені працівниками бібліотеки: "Моя Христинівка", "Книга і квіти", жартівлива вікторина і караоке. Дзвінкоголосі христинівчани виконували відомі українські пісні "Червона рута, "Ти ж мене підманула", "Несе Галя воду",
та інші.
            Надворі згустились сутінки, тому всіх запросили на вечорниці. Завітав Стецько, який все сватається до Уляни та розповідає про свою любов до їжі. Лунають пісні, жарти, приказки. Вечорниці без вареників неможливі, тому й подають всім присутнім в мальованих макітрах і мисках цю українську страву.
            Час пролетів швидко, весело, з користю для душі і розуму. Найвищою нагородою для бібліотекарів, що розходитися не хотілось нікому. Тому й кажемо: "Бібліотеко, до побачення ! До нових зустрічей".

























Немає коментарів:

Дописати коментар