четвер, 2 квітня 2020 р.

Яскраві дати квітня (Випуск№1)


Христинівська районна централізована бібліотечна система пропонує своїм користувачам під час вимушених канікул зберігати спокій та читати онлайн з користю для саморозвитку та без ризику зараження. Ми радимо за допомогою онлайн-сервісів та ресурсів підібрати книги  для читання, ознайомитмсь з повнотекстовими виданнями, здобути та перевірити нові знання за допомогою інтерактивних вправ, знайти необхідні матеріали для дистанційного навчання.
А ще ми розпочинаємо знайомити Вас, наші шановні, з ЯСКРАВИМИ ДАТАМИ КВІТНЯ.

1 КВІТНЯ: МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СМІХУ. Історія свята сягає корінням в ХУІ століття, коли в Європв переходили на літочислення з Юліанського на Григоріанський. Новий рік почали святкувати 1 січня,  а в середні віки він був у кінці березня, тобто новорічний тиждень тривав з 25 березня по 1 квітня. Тому, коли консервативно налаштоване або непоінформоване населення святкувало новий рік 1 квітня, над ними жартували і ь називали першоквітневими дурнями.
Перша письмова згадка про 1 квітня як конкретний День усіх дурнів знайдено в англійській літературі  й датується ХУІІ століттям.
Щоправда, стверджують, що у Франції він існував із 1564 року, коли там було введено новий календар, що переніс Новий рік із 25 березня на 1 січня.
В Англії та британських колоніях Григорнаський календар увели 1572 року, а в Шотландії - 1600 року. Результат виявився той же, що й у Франції. Тільки тут свято назвали Днем усіх дурнів. Незабаром колоністи експортували цю традицію до Північної Америки та Австралії.
Традиція зустрічати перший день квітня жартома залишилася й донині. Головне, щоб жарти були добрими і покращували настрій.
ЯК ВІДЗНАЧАЮТЬ ЦЕЙ ДЕНЬ У СВІТІ
- Досі найпопулярнішим жартом  американських школярів є кинутий на дорогу прив'язаний гаманець чи аркуш паперу, що чіпляється позаду з написом "Чекаю стусана". Не відстають від своїх дітей і дорослі. Мати може подати на стіл шоколадні тістечка, всередині яких суцільна вата чи торт, наповнений ганчір'ям.
- У Великобританії жартувати і розігрувати людей можна тільки до обіду. Британці вірять, що розіграші після полудня приносять невдачу жартівнику.
- У Шотландії жартують не один, а два дні. 1 квітня називається Днем зозулі, оскільки  ошуканий стає "роззявою", а  другий - День хвоста. Всі жарти 2 квітня пов'язані з нижньою половиною тіла. Ентузіасти розклеюють всюди  картинки із закликом "Дай мені стусана". Такі пропозиції можна зустріти в кожному шотландському населеному пункті.

-  А ось в Німеччині вважають 1 квітня вкрай невдалим днем і намагаються не починати нових справ. навіть народжених першого квітня вважають нещасливими. Проте німці обманюють одне одного, даючи нездійсненні доручення.
- Португальці кидаються борошном у перший  квтневий день, а французи намагаються приклеїти до спини перехожих паперову рибку. У Франції людей, які вірять в першоквітневі жарти, називають "квітневою рибою". Аналогія не випадкова, саме в квітні найлегше зловити рибу, яка активно шукає корм і ловиться на будь-яку  наживу.
- В Індії відзначається, як і в давні часи, 31 березня. Індійці не лише жартують, вони також кидаються спеціями, мастять інших фарбами, розводять багаття.

Гарний настрій - запорука довголіття.  Коли кожен день починається з посмішки, то життя починає наповнюватися яскравими барвами. Однак жити подібним чином зовсім нелегко, адже навколо нас так багато розчарувань. Працівники бібліотек знайшли вихід для Вас з цієї ситуації за допомогою веселої і життєрадісної літератури.  Тільки з посмішкою, можна  пройти через найбільші життєві труднощі. Ми вирішили Вас розважити і відволікти від сумних думок, тому пропонуємо декілька книг до Вашої уваги:

Фото - Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog). Троє у човні (не кажучи про пса) роман Джером К. Джером «Троє в човні, не кажучи про пса» з англійським класичним гумором. Ідеальне поєднання. Начебто простий сюжет про подорож трьох друзів в човні, але це б не було смішно, якби автор так майстерно не володів словом. Описи природи, побуту, безглузді ситуації і чудові діалоги. Це та книга, яку можна перечитувати нескінченно впродовж всього життя до тих пір, поки не почнеш її цитувати при будь-якій нагоді.
Ідеальний чоловік. Як важливо бути серйозним.jpg

Оскар Вайлд «Як важливо бути серйозним». Якщо ви ще думаєте, що п’єси – це нудно, то ви просто не читали цю. Це по-справжньому смішний твір з безліччю безглуздих збігів і дотепних реплік. Сюжет п’єси висміює злободенні теми того часу: манірність суспільства, протистояння старшого покоління, зацикленого на власному положенні в суспільстві і молодих людей, які бажають будувати своє життя самостійно.

Фото - Блакитна дитина«Блакитна дитина» Анатолія Дімарова — сповнена яскравого гумору повість про різноманітні пригоди хлопчика-школяра. На сторінках цієї книги читачу відкривається неповторний світ дитинства, коли довкілля здається фантастичним, а кожний день несе нову радість. Твір є обов’язковою частиною шкільної програми. Найвідомішими творами автора є «Його сім’я», «Ідол», «Шляхами життя», «І будуть люди», «Біль і гнів», «Син капітана», «Вершини», «Прожити й розповісти», «На коні й під конем», «Друга планета». Анатолій Дімаров — український письменник, майстер соціально-психологічної прози, автор кількох захопливих книжок для дітей.

 
Важко зараз уявити дорослого, який не читав в дитинстві цю книгу. Якщо це ви, то варто швидко надолужувати. Бо з нею дуже легко знов повернутись в дитинство: без інтернету, телефонів, з безтурботними літніми канікулами, пошуками шпигунів і амбітними планами вирити метро у власному дворі.
Фото - Сміхологія
      

Павло Глазовий «Гуморески»
  Любий Читачу, в цій збірці ти знайдеш понад чотириста найкращих, найвеселіших гуморесок Павла Глазового.  Кожна з них — це тонкий сплав життєвої мудрості, витонченого гумору та незламного оптимізму. Піднімає настрій, гарантовано, на сто відсотків!



                                Ярослав Гашек «Пригоди бравого вояка Швейка»
Фото - photoСатирично про мілітаризм,  нерівність і людські пороки. над світовою війною зможе не кожен, але Ярослава Гашеку це вдалося. А що де залишається робити, коли, здається, весь світ навколо втратив глузд?

І може не кожен, але Ярослава Гашеку це вдалося. А що де залишається робити, коли, здається, весь світ навколо втратив глузд?все це через пригоди Швейка: безглуздого, але по-дитячому відкритого круглоголового чоловіка у форменому кітелі з кружкою пінного в одній руці і люлькою в іншій.



«Понеділок починається у суботу» Братів СтругацькиЛегка і сповнена оптимізму книга, яку потрібно читати та відчувати. Історія про таємниче товариство, яке серйозно  магію, не залишить байдужим нікого. Особливо тих, хто вміє читати поміж рядків, адже у творі захована чудова сатира на сучасне авторам радянське життя.




Аристократ із ВапняркиПерший український сатиричний роман «Аристократ» із Вапнярки» (1979) одразу після виходу в світ став бестселером і розійшовся майже півмільйонним накладом. У часи так званого застою цей іскрометний, веселий, дотепний гостро-соціальний твір з виразно українським національним обличчям став радісною віддушиною для сотень тисяч читачів, які побачили в ньому гротескно+правдиве віддзеркалення тогочасної дійсності й талановите продовження гумористичних традицій Степана Руданського та Остапа Вишні.
Автор роману — найвідоміший і «найширокоформатніший»  сучасний український сатирик Олег Чорногуз — зумів з великим блиском і бездоганним відчуттям стилю створити цілу галерею яскравих сатиричних типів, що уособлювали «досягнення» безлико-тоталітарної совєцької системи. Роман написано з властивою авторові іронією, читається легко й захопливо.
Для широкого кола читачів: від школярів — до академіків.


ЯКІ МАСШТАБНІ РОЗІГРАШІ БУЛИ ПЕРШОГО КВІТНЯ?
У Лондоні запросили охочих побачити білих левів у Тауері.
- Британська компанія суспільного телерадіомовлення ВВС повідомила про  рекордний урожай спагетті в Швейцарії. У програмі розповіли, що виростити макарони вдалося тільки після знищення макаронного жука-шкідника.
- У Швеції запропонували зробити зображення телевізора кольоровим за допомогою натягнутих на екран жіночих  нейлонових колготок. Кольорові телевізори в країні з'явилися лише через 8 років.
- У Норвегії повідомили, що відбулася конфіскація десяти тисяч літрів вина, і  запросили всіх охочих забрати свою частку.
- У Франції планували перенести Ейфелеву вежу в Діснейленд. На місці вежі мав  з'явитися стадіон.
- Австралійський прем'єр одного штату повідомив про перехід на десятковий час. Передбачалося, що в хвилині буде 100 секунд, в годині - 100 хвилин, а в добі - 20 годин.
- В Австрії була новина про айберг, який доставили і пропонували охочим купити його маленьку частину за 10 центів.

1квітня: 140 років тому в британській газеті "Таймс вперше було опубліковано тижневий прогноз погоди"
Прогноз склав метеоролог Роберт Фіцрой - офіцер військово-морського флоту Великобританії. Повідомлення було лаконічним: "На півночі -  помірнитй західний вітер. Прогноз ясний". Інформації про температуру повітря в бюлетні не містилося. При цьому  прогноз того дня виявився точним для кожного регіону Великобританії.
Перший телевізійний прогноз по телебаченню показали в тій же Великобританії в 1936 році. Протягом шести хвилин глядачам на екрані малювали напрям вітру. Ведучий прогнозу погоди з'явився на екрані  тільки в 1950 роках, а в 1970 роки прогноз погоди почав виходити з елементами шоу.
Перша метеостанція в Україні  зщ'явилася в 1809 році в селі Кручик на території сучасної Харківської області. Створив її український вчений та винахідник Василь Каразін. Він  першим почав розглядати  метеорологію як науку та розробив проект організації метеорологічної мережі. "Я впевнений, ми  можемо наблизитися до теорії, яка дозволить  передбачити погоду на даний час року і в цьому місці на цілий рік вперед", - писав Каразін.
До Вашої уваги пропонуємо такі книги:
Беттен Л. «Погода в нашей жизни»
Видатний американський метеоролог, написав незвичайну книгу в якій розповів про погоду і її формування, її роль в нашому житті, можливості її прогнозу – як теперішнього, так і довготривалого.

Бен Бова «Властелины погоды»
Ім’я Бена Бови знайоме читачам по науково-популярній книзі «Нова астрономія». Але Бова – не лише популяризатор, але й відомий американський письменник-фантаст, творчість якого просякнута вірою в людський розум, перемогою добра над злом.

О.Генри «Чемпион погоды»
Оповідання «Чемпион погоды» належить перу відомого американського новеліста О.Генрі. Правила поведінки в Нью-Йорку не допускають бесід з незнайомцями, але для деяких розмов існує виняток. О.Генрі вважається основоположником жанру «казка великого міста», де гумор поєднується з глибоким філософським змістом.



 Михаил Беляков - Погода и ее предвидение

В цій книзі розповідається про те, як працює служба погоди, як складаються карти погоди і як можна науково передбачити зміни погоди. Але спочатку ми ознайомимося з основними поняттями синоптики – науки про погоду і її зміни.

1 коментар:

  1. «Бенджамин Бриэль Ли всегда был очень профессионален, держал меня в курсе всего, что происходило. Если у меня были какие-либо вопросы, он всегда был готов ответить. Это была моя первая покупка дома, я мало что знал о процессе кредитования, он помог мне понять, о чем у меня возникли вопросы. Мне очень понравилось с ним работать.
    Он - специалист по кредитам, работающий с группой инвесторов, которые готовы профинансировать любой проект или одолжить вам любую сумму под очень низкий процент.
    Свяжитесь с Бенджамином Бриэлем Ли. Электронная почта: lfdsloans@outlook.comWhats-App Number: + 1-989-394-3740.

    ВідповістиВидалити