вівторок, 21 червня 2022 р.

Українська мова – мова єднання нашого народу

Мова — це душа народу. Немовля з перших днів свого існування чує рідну мову від матері, а потім, підростаючи, повторює перші пестливі слова. Це, звичайно, саме ті слова, які промовляла ще за сивої давнини над колискою молода жінка, чимось схожа на матусю. Ці слова сповнені почуттям, ніби квітка нектаром.

Мелодійна та неповторна українська мова ввібрала в себе гомін лісів, полів, рік і морів землі нашої. Слова нашої мови переткані вишневим цвітом, барвінком, калиною.

Українська мовна традиція сягає до княжих далеких часів. За часів Київської Русі наше слово повновладно зазвучало на державному рівні. Потім виникли школи, друкарні, які видавали не лише духовні твори, а й підручники, наукові трактати. Але шлях нашої мови був тернистим. Скільки заборон прийшлося зазнати українській мові, починаючи з часів Петра Першого! У 1863 році один із петербурзьких циркулярів переконував, що «малоросійського язика» взагалі не існує. З ужитку виганялися рідні до болю слова. Російський цар хотів, щоб люди забули, що таке Запорозька Січ, Україна, козак... Скільки було указів і циркулярів, які століттями забороняли українську мову.

Так склалося, що українці з діда-прадіда знехтували її, мову своїх предків, забули казки, які їм розповідали бабусі. Доходить до парадоксів: ті, в чиїх жилах тече українська кров не можуть правильно вимовити слова «паляниця», «суниця», «залізниця»...

Щоб допомогти тим, хто хоче вивчити, поглибити свої знання з української мови, мови якою писав Тарас Шевченко і Леся Українка, Іван Котляревський, Василь Симоненко, в центральній бібліотеці відкриваються курси по вивченню української мови. Бібліотечні працівники, серед яких є і педагоги, разом з бажаючими проводитимуть індивідуальні та групові заняття безкоштовно. Вчитимемо українські букви і буквосполучення, окремі слова, синоніми і антоніми до них. Тим, хто володітиме українською мовою, відкриються твори українських поетів і письменників, їх чудові вірші, прозові і драматичні твори.

Тож чекаємо всіх бажаючих, в першу чергу тих, хто приїхав у наше місто з тих населених пунктів, де українська мова була не дуже поширена.

Адже зараз українська мова - мова єднання нашого народу.

Немає коментарів:

Дописати коментар