четвер, 31 жовтня 2024 р.

Таке болюче питання початку українсько-російської війни

  Історики і аналітики підрахували, що держава Україна за свою історію веде 23 війну  за свою незалежність  і цілісність своїх земель.   А почалась ця боротьба за багато століть тому. В 1654 році Богдан Хмельницький підписав договір з росією. Підписав його всього лише на 7 років, а кабала  росії над Україно. розтягнулась на  століття. Як писав Великий Тарас Шевченко: "Богдане, нерозумний сину,  подивись тепер на матір свою, на свою Вкраїну..." 

     Саме ці слова стали  преамбулою круглого  столу "Початок російсько-української війни: філософський погляд", який пройшов у  в рамках програми "Містечко - простір для кожного!" за підтримки Фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє"

 Круглий стіл про пройшов  в центральній бібліотеці за участю кандидата філософських наук, викладача Слов'янського  університету  Катерини Панасівни Горбенко, викладач Слов'янського університету, ВПО яка з 2022  року мешкає в  Христинівці,  проводить онлайн-лекції для студентів  з курсу "Історія України".

    Своє бачення цього питання Катерина Панасівна  пов'язує з поглядами Володимира Горбуліна, автора книги   "Над прірвою". Це роздуми про  зраду і зрадників в Україні,  іамбіції путіна, про  патріотизм українців, які ведуть 23 війну за свою незалежність і віру у вільне майбутнє України,  про  віру Європи у незламність  країни в центрі нашого материка.


 В нас є зрадники і люди, які  називають "ждунами", але їх мало, патріотів, і тих, хто любить Україну, вірить в ЗСУ, набагато більше. В нас є прорахунки і недоліки, але їх перекривають  віра і бажання в перемогу. Весь світ з повагою і шаною відноситься до наших героїв, до їх сили, мужності і героїзму.  Україна стала щитом,   опорою і форпостом Європи перед   нелюдськими планами путіна. Україна для цього гітлера  ХХІ століття  стали лише полігоном. Переплюнути ці мародери путінської армії по своїй  жорстокості фашистів. Мародери, гвалтівники, бандити явили світові свою  справжню сутність, коли  людське життя українців для них немало значення. Адже власна нажива у вигляді холодильників, електрочайників і унітазів  засліплювала всі людські почуття. Ті, хто багато, не просто століть, а десятиліть  намагались бути "братами", виявились бандитами і гвалтівниками, грабіжниками і  мародерами.


  Ми віримо в те, що правда  переможе. На Україні запанує мир. Ми втілимо мрію наших пращурів про вільну і незалежну Україну.

       Ми переможемо. В це вірять всі прогресивні сили  світу Все буде Україна !








середа, 30 жовтня 2024 р.

Хто куди, а ми в бібліотеку!

 «Хто куди, а ми в бібліотеку!» – так говорять наші читачі. Адже під час канікул у бібліотеці – чудова нагода провести вільний час у товаристві книг, знайти нових друзів, взяти участь у майстерці, пограти в ігри, пізнати світ віртуальної реальності взявши участь у літературні кухні «Смакуємо онлайн новину». Читачі з цікавістю та захопленням переглянули відеоролик «Топ книг для осені 2024. Що читати цієї осені?». Кожен мав змогу розповісти про свою улюблену книгу та персонажів, які не залишили їх байдужими, висловити свою думки щодо важливості читання. Це була чудова можливість не тільки поділитися своїми враженнями про прочитане, але й поспілкуватися про цікаве та корисне.











вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Майстриня осінь надихає.

 Осінь надихає на творчість. А як інакше? Спокійне й лагідне сонце, теплі кольори природи, свіже прохолодне повітря й настрій... такий же золотий, як листя на осінніх деревах...

Майстер-клас «Майстриня осінь надихає» захопив осіннім натхненням наших юних читачів. Ми творили і релаксували водночас. Створили багато спогадів, в яких закарбували тепло осені та майстерність наших рук. А це те невеличке багатство, яке залишилося нам на згадку про незабутню чудову мить. Мить, наповнену чарами осені.

















Сумуємо...

 



 Працівники центральної бібліотеки сумують з приводу смерті колишньої нашої працівниці, оператора розмножувальної техніки Волосової Людмили Петрівни і висловлюють щирі співчуття її рідним.  

    Доброзичлива, добра, толерантна людина залишиться жити в нашій пам'яті...

    Хай Всевишній простить їй гріхи і дарує Царство Небесне.


пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Відчуваючи себе частиною України...

    Лунає сирена  тривоги, але  їй не заглушити слова радіодиктанту національної єдності. Аркуші паперу на столі, в руках - ручки, в очах - рішучість. Саме так писали сьогоріч диктант єдності в центральній бібліотеці Христинівської міської ради. Відрадно, що до  бібліотечних працівників   приєднались учні-дев'ятикласники міського ліцею №1. Прийшла до нас писати диктант Валентина Смірнова, бібліотекарка-переселенка з Донеччини. 

     Всі, хто писав цей радіодиктант,  відчули себе великого родиною, частиною України, сильної і непереможної, гордої і єдиної.  Можливо, були в когось граматичні помилки чи неправильно написані слова - це немає ніякого значення. Головне  - та атмосфера єднання, відчуття причетності до української спільноти, до свого народу, до збереження мови, культури нашого народу.

      Дякую всім, хто писав цей диктант, хто відчуває себе українцем, хто любить  чудову мову великого народу.

 Все буде Україна!  









  

Рідний край залишиться в серці, як далеко потім від нього не йди


        Кожен  житель України,  краю, нашої Христинівки  є патріотом своєї держави. Ми пишаємось своєю Батьківщиною, вивчаємо її історію, працюємо і боремось заради її майбутнього.  Це підтвердили сьогодні і дев'ятикласники  ліцею№1  Христинівської міської ради, які разом із своїм класним керівником Голик Людмилою Олексіївною прийшли в центральну бібліотеку, де стали учасниками  літературно-краєзнавчого квесту "Рідного краю події і люди в серці лишають щемливий слід".

    Хвилиною мовчання вшанували юні христинівчани пам'ять Героїв нашої громади, які загинули, захищаючи незалежність  України в боях з рашистами.

   Квест пройшов в рамках програми "Містечко - простір для кожного!" за підтримки Фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє".

    Учні організували дві команди, при цьому досить оригінально: дівчача і хлопчача.  Отримавши перше завдання, вони вирушили у відділ обслуговування дошкільнят і учнів 1-4 класів. Тут вони в дитинстві читали казки, віршики, оповідання. А сьогодні відгадували назву казки та ім'я казкового героя. Це була "Рукавичка" і Коза-дереза. Саме ці книжки містили наступне завдання. Завдання були різні: відгадували ребуси, шукали опис книг в каталозі, щоб потім знайти книги на книжкових виставках, складали назву книг, використовуючи перші букви віршів христинівських поетів. А ще із окремих складів складали приказки, з окремих букв - назви вулиць і районів міста. Пронумерувавши букви українського алфавіту, читали народні прислів'я. Розгадували кросворди.Відгадавши слова по горизонталі, по вертикалі отримали  слова-відповіді "Патріот" і "Мужність". Кожен з учасників дав своє визначення цим словам, які становлять  суть нашого сьогодення. 

  Познайомились учні з творчістю Христинівських поетів, прозаїків і гумористів: Станіслава Зінчука, Віктора Москальчука, Віталія Криницького, Катерини Собової, Ніни  Філоненко, Миколи Мазурика, Галини Жук, Сіяни Жорна, Ольги Шарандак, Сергія Келюха та інших.  Дехто вперше відкривав для себе імена майстрів слова.  Тому з цікавістю оглядали матеріали нашого літературного музею.

    У вивченні історії нашого краю, народних традицій, фольклору та етнографії допомогли матеріали народознавчої світлиці "Берегиня".  Відгадували народні загадки про скриню, коромисло, макітру і вареники.  Так як відгадкою в останньому завданні були саме вареники, то  ця інтелектуальна гра закінчилась частуванням цією стравою. Їли вареники, запивали чаєм з печивом і цукерками, обмінювались враженнями.

    Треба зазначити, що команда дівчат першою впоралась зі своїми завданнями,  бажаючі зробили фотосесію з коромислом, ще й  під час мовної розминки придумали більше 20 слів  зі слова "вареник".

   Квест пройшов в такій доброзичливій атмосфері, що і час пролетів непомітно. Лунали жарти, сміх, підбадьорливі слова.  Але вони ставали вдумливими і серйозними, коли говорили про минуле  краю, про його Героїв і борців за волю народу.  Їх імена називали без помилок і роздумів.  

    Діти в класі справді дружні, добрі, виховані. Хай ростуть на радість школі, родині і Україні.








































Читай, я буду слухати.

 Книги — один із найцінніших винаходів людства. Вони вчать жити, любити, співпереживати, дають відповіді на безліч питань, сіють правду, добро, любов. «Книги читай – світ пізнавай!» - саме під таким гаслом пройшов сторітайм «Читай, я буду слухати» для читачів 1-А класу школи № 2. Діти подорожували сторінками улюблених книг, розповідали про книги, які найбільше вподобали, ділилися з друзями найцікавішими моментами. Читачі, які люблять фантазувати та розповідати цікаві оповідки, охоче спілкувалися, вигадуючи та складаючи казки, пригодницькі історії. Під час бесіди читачі дізналися про те, як твориться книга, а також пригадали правила поводження з книгою. Тож всі отримали позитивні емоції.





















середа, 23 жовтня 2024 р.

У книзі кожен розворот запрошує у світ пригод.

 В стінах нашої бібліотеки відбулась зустріч знавців української та зарубіжної літератури. В квест-подорож «У книзі кожен розворот запрошує у світ пригод» вирушили учні 6 - А класу Христинівського ліцею 1 (класний керівник - Шаповал А. ).

Ми провели час весело та корисно. Перевернули бібліотеку до гори дриґом, але все ж знайшли потрібні відповіді. Наша тепла зустріч завершилась виконанням патріотичних пісень та смачним частуванням, а також нагородженням дітей-переможців ІІІ Всеукраїнського конкурсу із правового просвітництва "Конституція для всіх : і великих , і малих" ( керівник Новіцька Ж. В.) Бубенчикова Д., Кошіль А. та Марченко М.)
Дипломи та призи отримали Слободянюк Д. і Побігайло Є., які брали активну участь у всеукраїнському екологічному конкурсі малюнку .