Кожен житель України, краю, нашої Христинівки є патріотом своєї держави. Ми пишаємось своєю Батьківщиною, вивчаємо її історію, працюємо і боремось заради її майбутнього. Це підтвердили сьогодні і дев'ятикласники ліцею№1 Христинівської міської ради, які разом із своїм класним керівником Голик Людмилою Олексіївною прийшли в центральну бібліотеку, де стали учасниками літературно-краєзнавчого квесту "Рідного краю події і люди в серці лишають щемливий слід".
Хвилиною мовчання вшанували юні христинівчани пам'ять Героїв нашої громади, які загинули, захищаючи незалежність України в боях з рашистами.
Квест пройшов в рамках програми "Містечко - простір для кожного!" за підтримки Фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє".
Учні організували дві команди, при цьому досить оригінально: дівчача і хлопчача. Отримавши перше завдання, вони вирушили у відділ обслуговування дошкільнят і учнів 1-4 класів. Тут вони в дитинстві читали казки, віршики, оповідання. А сьогодні відгадували назву казки та ім'я казкового героя. Це була "Рукавичка" і Коза-дереза. Саме ці книжки містили наступне завдання. Завдання були різні: відгадували ребуси, шукали опис книг в каталозі, щоб потім знайти книги на книжкових виставках, складали назву книг, використовуючи перші букви віршів христинівських поетів. А ще із окремих складів складали приказки, з окремих букв - назви вулиць і районів міста. Пронумерувавши букви українського алфавіту, читали народні прислів'я. Розгадували кросворди.Відгадавши слова по горизонталі, по вертикалі отримали слова-відповіді "Патріот" і "Мужність". Кожен з учасників дав своє визначення цим словам, які становлять суть нашого сьогодення.
Познайомились учні з творчістю Христинівських поетів, прозаїків і гумористів: Станіслава Зінчука, Віктора Москальчука, Віталія Криницького, Катерини Собової, Ніни Філоненко, Миколи Мазурика, Галини Жук, Сіяни Жорна, Ольги Шарандак, Сергія Келюха та інших. Дехто вперше відкривав для себе імена майстрів слова. Тому з цікавістю оглядали матеріали нашого літературного музею.
У вивченні історії нашого краю, народних традицій, фольклору та етнографії допомогли матеріали народознавчої світлиці "Берегиня". Відгадували народні загадки про скриню, коромисло, макітру і вареники. Так як відгадкою в останньому завданні були саме вареники, то ця інтелектуальна гра закінчилась частуванням цією стравою. Їли вареники, запивали чаєм з печивом і цукерками, обмінювались враженнями.
Треба зазначити, що команда дівчат першою впоралась зі своїми завданнями, бажаючі зробили фотосесію з коромислом, ще й під час мовної розминки придумали більше 20 слів зі слова "вареник".
Квест пройшов в такій доброзичливій атмосфері, що і час пролетів непомітно. Лунали жарти, сміх, підбадьорливі слова. Але вони ставали вдумливими і серйозними, коли говорили про минуле краю, про його Героїв і борців за волю народу. Їх імена називали без помилок і роздумів.
Діти в класі справді дружні, добрі, виховані. Хай ростуть на радість школі, родині і Україні.
Немає коментарів:
Дописати коментар