субота, 19 лютого 2022 р.

Небесна Сотня залишиться на барикадах назавжди


Із власної історії знаємо: задля великої мети кров проливається недаремно. Через це ми народ, якого правди сила ніким звойована ще не була! І не буде!

Майдан довів, що сплюндрувати найголовніше – нашу душу – вже точно не вдасться. Тоді на її захист стала Небесна Сотня.

Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної сотні. Особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні» встановлено Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20 лютого. Саме в ті дні лютого 2014 року протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. Україна заплатила занадто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізований вибір – бути частиною Європи.

Президентом України було ініційовано й затверджений Верховною Радою України заснування Ордену Героїв Небесної Сотні. Також створено «Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності».

105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Їхні імена та назву «імені Героїв Небесної сотні» надали вулицям у Києві, на батьківщині героїв, в багатьох містах, містечках України.

Щоб згадати убитих співвітчизників, вшанувати пам’ять усіх тих, хто встав на боротьбу за демократичне майбутнє своєї країни, в Центральній бібліотеці представлена широкому загалу виставка «Слава героям Небесної Сотні», на яку відібрані найпромовистіші документи, світлини тих подій, книги, написані активістами Євромайдану про події зими 2013-2014 років. Крім того, оформлено виставку у вікні  «Герої не вмирають».













Немає коментарів:

Дописати коментар