вівторок, 22 листопада 2022 р.

Сину, сину, ангел мій...

      Кажуть, що коли Бог хоче захистити жінку, він дарує їй сина. Так вже повелося, що син, представник сильної статі – це захист, допомога і опора.

Всі ми пам’ятаємо щемні слова Василя Симоненка: «Виростеш ти, сину, вирушиш в дорогу...». Так, діти виростають, стають на крило і вилітають з рідного дому. Але не з серця мами і тата.

Синам присвячено багато творів художньої літератури. Тарас Шевченко писав: «А он розпинають вдову за подушне. А сина кують, єдиного сина, єдину дитину, єдину надію, у військо віддають!» Скільки болю і відчаю в цих словах!

Перерахувати всі поетичні і прозові твори, які розповідають про синів, неможливо. Їх треба просто читати, адже в них автор вклав свою душу і любов.

Сьогодні наша віртуальна виставка про книги, в назвах звучить слово «син», яка присвячена Міжнародному дню сина, що відзначається щороку 22 листопада. Свято не належить до офіційних свят, але вже полюбилося українцям.


Одна з них – трилогія Ігоря Федорова і Валентина Золотопольця «Син України» – розповідає про пригоди козака Миколи на безлюдному острові. Ця книга – одна з варіацій відомого твору Даніеля Дефо «Робінзон Крузо».


         Філіп Майєр написав книгу "Син", яку необхідно читати для кращого розуміння історії американського заходу середини XIX початку XX століть. Читача вона точно не розчарує.

Це сімейна сага, яка показує нам історію сімї Мак-Каллоу за період двох сотень років. І з першої ж сторінки ми поринаємо в такі динамічні події, що стає неможливо відірватися від читання. Енциклопедична інформація подана так майстерно, що сприймається легко та цікаво.

Ключовий герой – Ілай. Ми спостерігаємо за хлопчиком, якого індіанці викрали з його будинку, при цьому жорстоко вбивши всю його родину. Ілай, переживши численні пригоди, у результаті стає повноправним членом племені команчів, але потім так складаються обставини, що він змушений повернутися до життя з білими людьми...

 


Так багато інтриг! Головному герою, Ніку, довелося несолодко у минулому, пекельно у теперішньому... Книга «Віддай мені сина» не з легких, в усіх героїв важкий шлях. Але вони неодмінно знайдуть своє щастя). У цієї книги продовження. Тобто, все ще попереду, все тільки починається.

Подякуємо Олександрі Багіровій за такі сюжети: вони тримають у напрузі весь час. І ще побажаємо авторці натхнення, легкого пера і хорошої музи. 

Про автора – Мег Мікер – дитячий лікар, мама чотирьох дітей та автор шести бестселерів з виховання.

Книга «Мама й син» про найголовніші питання у житті мами та сина. Любов і підтримка, турбота і незалежність, протистояння та конфлікти – всім цим темам приділено найпильнішу увагу. Окремо автор говорить про те, як включити батька у виховний процес, як уберегти підлітка від небезпек, як забезпечити дитині чоловічу увагу, якщо вона росте без батька.

Довірча інтонація Мег Мікер, безліч прикладів з власного життя допомагає краще засвоїти корисні та мудрі поради, а саме, дізнатися як говорити однією мовою зі своїм сином, як його навчити висловлювати свої почуття, що означає «відпустити сина» і як це правильно зробити.


Чи варто взагалі повторюватися про те, який колосальний талант мав Діккенс? Читаючи його, не можна не вірити у те, що він пише. Герої роману «Домбі і син» живі, справжні. Містер Домбі з його гнітючою атмосферою в будинку; Флоренс із ангельською душею; Уолтер з юнацьким благородством та відданістю; капітан Катль з дивовижністю, але з істинним розумінням життя; Едіт із зовнішньою холодністю, але із золотим серцем усередині. Кожен із них – немов окремий світ, який містер Чарльз нам розкриває протягом усієї розповіді.

Основною сюжетною лінією твору є життя власника великої компанії, містера Домбі, холодного ділка, який керувався лише вигодою і жадобою до грошей та усі надії покладав на сина Поля. Малюка долає хвороба, від якої він згодом помирає.

Для головного героя це стає ударом, але не настільки сильним, щоб він усвідомив помилковість своїх дій. Тому життя підкидає чоловікові все нові й нові важкі ситуації, щоб він нарешті зрозумів, що насправді є важливим і цінним, а також згадав, що у нього є ще й донька, яка теж потребує уваги і любові батька…

Книга «Тонке мистецтво виховання синів» про те, як пройти із синами період їхньої юності, що починається у вісім-дев’ять років і закінчується, коли їм трохи за двадцять. Докторка Кара Неттерсон пояснює все, що відбувається з нашими синами під час дорослішання. Фізичні та психічні трансформації, зміна голосу й поведінки, перша закоханість, важливість соціалізації та пошук себе в нових компаніях, спокуси дорослого життя – бути хлопцем-підлітком не так уже й легко. Виховати сина, яким ви пишатиметеся, не зашкодивши його ще не сформованій особистості, – дійсно тонке мистецтво.


Сорж Шаландон – сучасний французький письменник, журналіст, репортер. Писав про події в Лівані, Іраку, Сомалі, Афганістані. Отримав премію Албера Лондре за статті про Північну Ірландію. Роман «Повернення в Кілліґбес» здобув Гран-прі Французької академії та опинився в шортлисті Ґонкурівської премії ліцеїстів.

Наступна його книга, яка видана українською мовою –«Син паскуди». Шаландон пише про тяжкий пошук правди: батько, що пережив події Другої світової війни, знай розповідає синові про своє нібито героїчне минуле, нехай навіть у лавах дивізії СС, і тільки ненароком кинуті слова діда спонукають онука з’ясувати, що батько – колабораціоніст і зрадник, мерзенний нишпорка; проте ще тяжчого болю сину завдає усвідомлення, що батько все життя брехав йому. Адже зраджено довіру, втрачено зв’язок любові між найріднішими.


Тож, вітаємо всіх синів та всіх батьків, яким доля подарувала хлопчиків зі святом. Немає в світі нічого кращого і чистішого за любов батьків до дітей і любов дітей до батьків. Нехай наші сини завжди радують нас і приносять нам тільки позитивні емоції.






                                                                                        

Немає коментарів:

Дописати коментар