середу, 17 травня 2023 р.

Багатостраждальна земля Криму

18 травня - день жалоби в кримсько-татарського народу. В цей день в 1944 році згідно з наказу Сталіна і постанови державного комітету оборони срср почалося примусове виселення цього вільнолюбивого народу із землі їх предків. За три дні у віддалені регіони - від північного Переуралля до республік Середньої Азії – було депортовано велика кількість дітей, жінок, людей похилого віку. Сталінська статистика називала цифру у 191044 особи, а самоперепис , проведений Національним рухом кримських татар стверджує, що було вивезено 423100 осіб. Дуже багато людей не змогли вижити в умовах того їх перевезення в товарних вагонах. Навіть офіційно нквс признало, що під час виселення і в перші роки після нього загинуло 27%  депортованих, тобто майже третина цих безневинних людей. Насправді, дослідники мають підтвердження, що загинув майже кожен другий, тобто половина цього народу.

Люди повинні знати правду про страшний злочин сталінізму проти кримсько-татарського народу. Цей етнос був під забороною, його не вживали в срср навіть під час переписів. Але пам'ять народу береже ті події, які чорною жалобою пройшли по багатьох родинах.

Щороку в цей день світ схиляється перед памяттю тих, хто став жертвою більшовистсько-сталінської політики. Але страждання цього народу продовжує анексія Криму, встановлення «русского міра» на півострові.

В нашій бібліотеці оформлено книжково-документальну виставку «Анексія: острів Крим. Хроніка гібридної війни!. На ній зібрані книги, статті, які висвітлюють події в Криму, його історію, красу природу і мужність кримських татар.

За матеріалами цієї виставки проведено годину історичної правди «Позбавлені Батьківщини». На допомогу друкованим виданням використовувались Інтернет-ресурси. Без сліз їх не можна дивитися. Це стосується і фільму «Хайтарма».

Для учнів 5-6 класів була проведена бесіда за книгою Наталії Смирнової «Крим Керіма». Книга розповідає про природу і історію Криму. А розділ «Пекельний вагон» висвітлює трагедію 18 травня 1944 року.

Крим – це Україна, його історія – болюча рана нашої держави, яку потрібно знати, щоб такі трагедії ніколи не повторилися. 

Немає коментарів:

Дописати коментар