понеділок, 18 січня 2021 р.

Іще одна сторінка нашого минулого

          У Валерія Пилиповича Рекрута багато посад  наукових звань. Він - кандидат історичних наук, радник Голови Національної спілки краєзнавців України, заступник директора Вінницької філії  Центру дослідження  історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам'янець_подільському  національному університеті імені Івана Огієнка, член правління Вінницької обласної  організації Національної спілки краєзнавців України, Почесний краєзнавець України.

    Він народився 7 січня 1948 року в родині військовослужбовців у Баку. Він був зовсім маленьким, коли родина переїхала до Гайсина. Тут пройшли його дитячі і юнацькі роки, тут вчився в школі, ходив по вулицях і стежках, оповитих легендами про героїчне минуле людей, яких вважає своїми земляками.  Він пройшов шлях від слюсаря підприємства до керівника райспоживспілки. Пізніше обіймав посаду  заступника голови правління Вінницької облспоживспілки, голови обкому профспілки.  І дуже багато років досліджував історію споживчої кооперації  України, проблеми історичного краєзнавства, історію Поділля та біографістику. Здобутих знань вистачило, щоб працювати викладачем і завідувачем відділу дослідження історії кооперації Вінницького кооперативного інституту.

    Пан Валерій - автор понад 200  науково-популярних статей. Його душа, сповнена любові до свого народу, до його історичного минулого, який ніколи не корився поневолювачам.  Двохтомна праця "Нариси життя Гайсинщини. Українська революція (1917-1921 рр.): Події .Особи. Роздуми" - це результат дуже великої дослідницької роботи. Ті, хто встиг познайомитись з цим двотомником, визнають, що книга не просто цікава, вона унікальна по кількості висвітленого матеріалу, по глибині досліджень. Скільки ж часу треба провести в архівах і бібліотеках, яку величезну масу матеріалу вивчити, систематизувати, щоб видати цю працю. 

   Перша книга має назву "Доба Української Центральної Ради (4 березня 1917 року - 29 квітня 1928 року)", видана у Вінниці в 2018 році.  Друга книга, значно більша за об'ємом називається "Боротьба за державність України в роки гетьманату та становлення директорії УНР). Вона побачила світ у минулому, 2020 році.

      Хоч в заголовку значиться  Гайсинщина, події, які висвітлює автор, стосуються і нашого краю. Христинівка і села нашої громади згадуються на сторінках цього видання. А  з якими  унікальними документами, періодичними виданнями того часу дає змогу познайомитись читачам автор! 

     Перші читачі її вже прочитали, Це бібліотечні працівники та, так вже склалось, вихідці з Гайсинщини, які проживають в Христинівці. Бажаючих  прочитати цю книгу дуже багато. І вона варта того, щоб її читали школярі, студенти, краєзнавці, науковці, всі ті, для  якого правдива історія  України не просто слова, а життєва необхідність.

      Тож висловлюємо автору велику подяку за його працю, любов до України і її минулого, за те, що він подарував читачам цей унікальний згусток багаторічного пошуку, систематизації архівних правдивих матеріалів. І через роки і століття наші нащадки матимуть змогу дізнатись правду про події, які вже і для нас столітня історія.

       Бажаємо пану Валерію міцного здоров'я, творчої наснаги, сили, енергії, достатку, затишку і вдячних читачів.  Щоб і надалі видавав книги, правдиві, цікаві, змістовні.






Немає коментарів:

Дописати коментар