четвер, 14 січня 2021 р.

Вони вистояли там, де не вистояв бетон




«Від козаків до кіборгів»  16 січня на календарі   України - це день, коли ми схиляємо голови перед подвигом героїв-"кіборгів"

Кіборгами почали називати захисників Донецького аеропорту. За надзвичайну витривалість, сміливість та безстрашність. Адже вони, на великий подив усіх, перебуваючи у нерівних позиціях з російськими військовими, тримались до самого кінця, так і не здавши позицій ворогові. Ще одне слово, яким нарекли наших військових росіяни – “укропи”. Зневажливе у їхньому розумінні, похідне від “Український Опір”, це слово стало сприйматись у нас як позитивне. Українці самі називають себе “укропами”, вірячи у добру силу правди, що, наче зелена рослина, відганяє злих духів. Сучасні українські воїни – це знову ті, хто взявся за зброю, щоб захистити державу. Їх називають воїнами світла, бо вони світлі і воюють за правду. Вони сильні, як ніколи. Вони продовжують боротись, бо ми мусимо перемогти.  
  
Подвиг цих героїв знайшов своє відображення в кінохроніці, репортажах , художніх і документальних творах. Авторами книг є ті, хто і сам був у тому пеклі, дивився смерті не просто в очі, а в самі її зіниці.                            

  
   

Ця книга про оборону Донецького аеропорту, де зібрано  унікальний матеріал: понад 100 інтерв'ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій. Серед цих розповідей і  сповнена сильних почуттів, і розповідь христинівчанина Віталія Паламарчука, що має позивний "Сміливий". Вона має заголовок "Сепаратисти самі пропонували перемир'я, а потім його порушували. В книзі його розповідь займає дві сторінки, але кожне слово - то правда, біль, гіркота, повага до друзів, бойового братства, сили і мужності. Віталій двічі  тримав оборону в аеропорту: перший раз   під безперервними обстрілами  два тижні обороняв диспетчерську вежу, другий - коли вцілілою буда лише злітна смуга. 

Ця книга - результат  першої спроби зібрати та проаналізувати свідчення  безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни. Це спогади майже півтори сотні  учасників і очевидців тих подій. Їх розповіді підтверджують унікальні фотографії. Є тут і коментарі військових і експертів з аналізом тих подій.  Змушує битись частіше наші серця список тих, хто загинув або пропав безвісти під час оборони міжнародного аеропорту "Луганськ". Вони назавжди залишились молодими:  кадрові військові,  мобілізовані солдати, робітники.  Їх імена завжди берегтимуть нащадки.
  Автори розглядають численні російсько-українські війни, які тривають з ХІІ століття. Саме з тих часів наш народ веде боротьбу за свою незалежність.

 

Лариса Якубова - доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України, член-кореспондент НАНУ - передусім відома як дослідниця  історії міжетнічних відносин міжвоєнного періоду.  Її нова книга  висвітлює тему  сучасних відносин нашої держави із східним сусідом.







Напевно, немає в нашій державі, та й її межами людини, яка б не знала про Сергія Лойко - талановитого журналіста, чесного і самозреченого. "Правдивіше за правду", - сказав один поет. Саме там, де панує цей закон, тепер Аеропорт Сергія Лойка, його Майдан, його Крим, його кіборги.









В основі роману-трилера С.Лойко лежать реальні події. Його герої живуть у вирі кривавих подій. Там, де збирає свій кривавий урожай війна. Там, де гинуть не тільки військові, а мирні люди.

  Всі ці  та інші книги , статті з періодичних видань розміщені на книжковій виставці у вікні бібліотеки. Це книги, які змушують думати, хвилюватись і пам'ятати подвиги "кіборгів".

Немає коментарів:

Дописати коментар